Forum Różny punkt widzenia...                       FORUM Psychologiczno-pastoralne Strona Główna Różny punkt widzenia... FORUM Psychologiczno-pastoralne
Ta strona jest dla Ludzi, którzy są buntownikami w postrzeganiu rzeczywistości...nie godzą się na rozumienie świata w kategoriach czysto probabilistycznych zlepków ...przypadków chemicznych...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Informacje o nas

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Różny punkt widzenia... FORUM Psychologiczno-pastoralne Strona Główna -> Laboratorium Psychologiczne NeuroLines
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
AdministratorDołączył: 29 Cze 2006
Posty: 353
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Serock
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 09:44, 26 Lip 2012    Temat postu: Informacje o nas

Laboratorium Psychologiczno- Terapeutyczne NeuroLines, to zespół ekspertów z dziedziny psychologii, psychoterapii i pedagogiki. Specjalizujemy się w trzech obszarach: terapii neurofeedback (EEG Biofeedback), terapii metodą Warnkego oraz pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Jesteśmy certyfikowanymi neuroterapeutami, a także posiadamy ukończone szkolenie w zakresie neurofeedbacku zgodne z amerykańskimi standardami BCIA. Ponadto uzyskaliśmy zaświadczenia potwierdzające wiedzę i umiejętności prowadzenia diagnostyki oraz terapii Metodą Warnkego.

Naszym celem jest świadczenie profesjonalnej pomocy w kryzysach wewnętrznych, wspieranie na ścieżce rozwoju i dostarczanie efektywnych sposobów poprawy jakości życia.

W naszej pracy korzystamy z najnowszych metod terapii, innowacyjnych osiągnięć psychologii i pedagogiki oraz neurotechnologii. W diagnostyce stosujemy urządzenia cyfrowe, co pozwala wysoce zobiektywizować pomiar czyli znacząco obniżyć błędy interpretacyjne wyników badania, a także osiąganych efektów terapii.

Nasz zespół:

Piotr Wyszomirski – psycholog, psychoterapeuta.

Absolwent Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na kierunku psychologia. Obecnie, kształci się w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. W swojej praktyce kieruje się założeniami nurtu integracyjnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym w Płocku, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Drewnica” w Ząbkach na Oddziale Zamkniętym Ogólnym. Współpracował z Mokotowskim Hospicjum Świętego Krzyża w Warszawie jako psycholog, konsultant. Rozwijał swoje umiejętności w Instytucie EEG, Międzynarodowym Centrum Leczenia Stresu, Ośrodku Leczenia Zaburzeń Procesu Uczenia się i Zachowania oraz w Klinice Zdrowia i Rozwoju Osobistego Medico – Brain. Wykonywał autorskie programy szkoleniowe, warsztaty z zarządzania stresem i kompetencji miękkich dla firmy Euroconsultant Sp. z.o.o.

Inne: szereg szkoleń, kursów z zakresu terapii dzieci i dorosłych metodą neurofeedback, behawioralną, a także podnoszących wiedzę i zdolności w diagnostyczne psychopatologicznej.Małgorzata Strzelec – psycholog, psychoterapeuta.

Skończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie rozwija swoje umiejętności w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy SWPS i Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Pracuje w nurcie integracyjnym. Specjalizuje się w terapii indywidualnej osób dorosłych.
W pracy wykorzystuje elementy psychologii humanistycznej oraz poznawczo-behawioralnej. Interesuje się nurtem egzystencjalnym, głównie logoterapią, zagadnieniami znaczenia sensu i wartości dla egzystencji oraz poczucia wolności jako wymiaru rozwoju, nadwyżki duchowej człowieka.

Pracowała jako psycholog i terapeuta m.in. w Fundacji Na Rzecz Chorych Na SM im. Bł. Anieli Salawy w Krakowie, na Oddziale Dziennym Chorób Afektywnych Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego (UJ) oraz w Klinice Chirurgii Serca, Naczyń
i Transplantologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie.

Ponadto posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracowała w Klinice Zdrowia i Rozwoju Osobistego Medico Brain
w Warszawie, gdzie prowadziła treningi metodą Warnkego oraz neurofeedback.

Obecnie współpracuje z Poradnią „My” oraz „Bromba” w Warszawie, gdzie świadczy opiekę psychologiczną nad dziećmi.Lesya Ivasyuk – magister pedagogiki specjalnej, terapeuta dysleksji metodą Warnkego, neuroterapeuta Eeg biofeedback.

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Terapeutycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i z osobami dorosłymi. W czasie studiów oraz po ich ukończeniu odbyła praktyki zawodowe w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci im. Marii Konopnickiej, Środowiskowym Ognisku Wychowawczym, Szkole Podstawowej Nr 114 im. Jędrzeja Cierniaka oraz w Przedszkolu Nr 330 w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Polskie go Towarzystwa ADHD.Doświadczenie zdobywała w Stratosferze Added Value Associate oraz Centrum Medico – Brain. Obecnie współpracuje z Centrum Terapii Pedagogicznej i Mediacji „Pro bono” oraz PTIS „Bromba”.

Ukończyła następujące kursy:

Innowacje w Psychologii i Pedagogice. Nowe Sposoby Diagnostyki i Terapii Dzieci z Dysleksją i ADHD.
„Seks Niepełnosprawnych”. Kurs doskonalący. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
Metoda Warnkego – kurs podstawowy. Trening percepcji słuchowej, mowy i prawidłowej pisowni. (I stopień). Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii „BIOMED”
Metoda Warnkego – kurs rozwijający. Praktyczne testowanie percepcji słuchowej, mowy i prawidłowej pisowni. (II stopień). Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii „BIOMED”
Kurs z zakresu terapii EEG Biofeedback. Ośrodek Kształcenia Medycznego AKSON
„Metoda Komunikacji Symbolicznej BLISS” Centrum Rozwoju Komunikacji. Ośrodek Szkoleniowy BLISS
Kinezjologia Edukacyjna „Brain Gym” metody Dr Paula Dennisona. Szkolenie teoretyczne i praktyczne I stopnia. Warszawa, 2006. Studio Pomocy Psychologicznej „Impuls”.

Poszerza swoją wiedzę zawodową w zakresie nowych metod usprawniających i stymulujących procesy rozwojowe dzieci, które wymagają specjalistycznego postępowania w nauczaniu i wychowaniu m.in. uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach:

Psychiatria 2011. Standardy postępowania, najnowsze doniesienia. Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe. Krajowy Zespół Nadzoru Specjalistycznego w dziedzinie psychiatrii.
Psychiatria. IV Kongres Akademii po Dyplomie . Medical Tribune Polska.
XV Lubelskie Spotkania Naukowe.
Kobieta i Mężczyzna. Zdrowie Reprodukcyjne i Seksualne. Pierwszy Międzynarodowy Kongres Medyczny.
„Zaburzenia seksualne problemem interdyscyplinarnym w medycynie”.
Konferencja Naukowa „Lilly – rozwiązania dla Psychiatrii. Cymbalta – ponieważ depresja boli.”
Seminarium „Psychospołeczna sytuacja osób starszych” . Prof. zw. dr hab. Danuta Gielarowską. Akademia Pedagogiki Specjalnej.Barbara Ratajska – psycholog dziecięcy.

Psycholog i wykładowca w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychologii klinicznej i psychopatologii rozwoju człowieka. Posiada doświadczenie pracy terapeutycznej z dziećmi. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. W pracy zwraca szczególną uwagę na potrzeby człowieka i jego kontakt z innymi. Współpracuje z rodzicami, prowadząc dla nich zajęcia psychoedukacyjne, które mają na celu rozwiązywanie ich problemów oraz propozycje stymulujących rozwój i wspierających ich więź z dzieckiem.

Doświadczenie zdobywała pracując w Poradniach Pedagogiczno- Psychologicznej, gdzie prowadziła terapię dzieci z różnymi trudnościami: lękami czy agresją oraz diagnozowała dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera i innym trudnościami rozwojowymi. Jeśli przeżywasz cierpienie, nie radzisz sobie w roli rodzica pozwól sobie na zaufanie drugiej osobie. Wiem z własnych doświadczeń, że warto zaryzykować, by razem odnaleźć Twoją drogę do radości bycia rodzicem.

W Laboratorium Psychologiczno-Terapeutycznym NeuroLines zajmuje się: konsultacjami psychologicznymi, terapią i diagnozą dzieci oraz psychoedukacją rodziców.Jarosław Lenartowicz- lekarz, specjalista psychiatra, w trakcie specjalizacji seksuologicznej.

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W naszym Zespole konsultuje pacjentów psychiatrycznie, kwalifikuje do terapii, decyduje o leczeniu farmakologicznym, orzeka o czasowej niezdolności do pracy (ZUS-ZLA-L4), jak również udziela porad terapeutycznych i kontrolnych z zakresu psychiatrii i seksuologii przed, w trakcie i po zakończeniu terapii.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinikach Psychiatrycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w Wojewódzkich Szpitalach dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Poradniach Zdrowia Psychicznego, Odwykowych, Oddziałach Sądowych, Dziennych i Całodobowych początkowo pod merytorycznym nadzorem znanych Profesorów Psychiatrii i doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie, a później już sam, jako specjalista.

Ma również doświadczenia w pracy w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych, Domach Pomocy Społecznej, z Pacjentami w warunkach pozbawienia wolności – Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych. Jest również biegłym sądowym z zakresu psychiatrii przy Sadzie Okręgowym, pracował jako specjalista-konsultant ZUS ds orzekania o czasowej/trwałej niezdolności do pracy, nabycia/utraty uprawnień do świadczeń rentowych, kontrolował prawidłowość wystawiania druków L-4 przez innych lekarzy-psychiatrów, jako współorzekający w sprawach wydawania/przedłużenia zezwoleń na posiadanie broni.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami z zaburzeniami psychotycznymi, nerwicowymi, Pacjentami uzależnionymi od alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Mimo zdobycia tytułu specjalisty w dziedzinie psychiatrii po zdaniu egzaminów Państwowych przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, nadal nieustannie się szkoli, podnosi swoje kwalifikacje oraz zdobywa nowe umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach, konferencjach i zjazdach naukowych organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, których jest członkiem. Nieustannie dąży do rozwoju i obecnie jest w trakcie kolejnej specjalizacji medycznej – seksuologii.

Zawodowo interesuje się szeroko pojętym opiniowaniem psychiatrycznym – zarówno na potrzeby Organów Wymiaru Sprawiedliwości jak i orzecznictwem rentowym oraz psychofarmakologią, ale przede wszystkim pracą kliniczną – leczeniem zaburzeń nastroju, zaburzeń psychotycznych, otępiennych, zaburzeń lękowych i snu.Barbara Jakuc – magister pedagogiki specjalnej.

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie ukończyła studia na kierunku pedagogika specjalna, specjalność resocjalizacja i wspomaganie rodziny. Tytuł zawodowy uzyskała pisząc pracę dyplomową na temat: „Fantazje seksualne studentek uczelni warszawskich.” W czasie studiów odbyła praktyki zawodowe w Ministerstwie Sprawiedliwości w Departamencie Wykonania Orzeczeń i Probacji, w Wydziale Kurateli, Środowiskowym Ognisku Wychowawczym, w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Oddziale Ochota, w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Grzegorza Piramowicza, w Przedszkolu Nr 293 w Warszawie oraz w Areszcie Śledczym w Hajnówce. Brała udział w projekcie „Mazowiecki Program Transferu Wiedzy” oraz w przedstawieniu terapeutycznym „W labiryncie życia” skierowanym do kobiet przebywających w Zakładach Poprawczych oraz w Zakładach Karnych.

Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Założycielka firmy szkoleniowo-doradczej dla kobiet w ciąży i młodych mam. Jest autorką wielu programów warsztatów umiejętności rodzicielskich. Współpracuje z rodzicami organizując spotkania edukacyjne oraz prowadzi konsultacje indywidualne. Jedna z twórczyń projektu MamaSOS24. Współpracuje z Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Promyk”. W swojej pracy szczególną uwagę poświęca na współpracę z rodzicami aby pokazać im punkt widzenia dziecka. Prace wykonuje z pasją i zaangażowaniem, w pełni wykorzystując swoją wiedzę i nabyte umiejętności. Bardzo ceni sobie kreatywność i aktywne spędzanie czasu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Piotrek dnia Czw 09:49, 26 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Różny punkt widzenia... FORUM Psychologiczno-pastoralne Strona Główna -> Laboratorium Psychologiczne NeuroLines Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin